تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام

این متن شامل 119 صفحه می باشد ) : از آنجا که سود هر سهم و بازده سهام از مهمترین معیارهایی هستند که در ارزیابی عملکرد شرکت نقش بیشتری را ایفا می کنند: هر شرکتی می تواند با سرمایه گذاری در پروژه هایی با بازده کم ، سود هر سهم خود را افزایش دهد .مادامی کتاثیر سود هر سهم بر بازده سهام|50479045|ino|تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این متن شامل 119 صفحه می باشد) :


از آنجا که سود هر سهم و بازده سهام از مهمترین معیارهایی هستند که در ارزیابی عملکرد شرکت نقش بیشتری را ایفا می کنند:


هر شرکتی می تواند با سرمایه گذاری در پروژه هایی با بازده کم ، سود هر سهم خود را افزایش دهد .مادامی که بازده سرمایه یک پروژه جدید، بیش از هزینه بدهی بلند مدت بعد از مالیات آن باشد ، باعث افزایش سود هر سهم خواهد شد .


اما اگر بازده پروژه به اندازه کافی بالا نباشد که به سهامداران بازده مناسبی روی سرمایه آنان بدهد ، باعث کاهش قیمت سهام و ضریب قیمت سهام و ضریب قیمت به سود خواهد شد .


جذابیت ظاهری سود هر سهم آن است که این روش مبتنی بر چیزی است که می توان آن را مدل حسابداری ارزش نامید .


در این مدل ، که قیمت سهام شرکت مساوی حاصل ضرب سود هر سهم در ضریب قیمت به سود می باشد .


ضریب قیمت به سود× سود هرسهم = قیمت سهام شرکت


معمولاً مهمترین معیار ارزیابی عملکرد مؤسسات در حال حاضر نرخ بازده سهام است .


این معیار به تنهایی دارای محتوای اطلاعاتی برای سرمایه گذاران بوده و برای ارزیابی عملکرد مورد استفاده قرار می گیرد .


وقتی این معیار کاهش یابد زنگ خطری برای شرکت است و عملکرد شرکت را مناسب نشان نمی دهد .


شاید این معیار دارای محتوای اطلاعاتی بیشتری در مقایسه با معیارهای عملکرد بر مبنای حسابداری باشد . چون ارزیابی عملکرد بر مبنای ارزش بازار ، اطلاعات سرمایه گذاران را به خوبی منعکس می کند .


- بازده عبارت است از نسبت تغییرات قیمت سهام


(ما به التفاوت قیمت سهام در پایان و ابتدای سال ) به علاوه سود سهام تقسیم بر قیمت سهام ابتدای سال .


برای آشنا شدن با این موضوع تحقیق حاضر سعی دارد تا اثر سود هر سهم را بر بازده سهام بررسی و عوامل مرتبط با میزان اثر جنبه های مجهول را شناسایی کند .اهمیت موضوع :


برخی بر این باورند که ثروت جز مقدار معینی پول چیز دیگری نیست . زیرا پول وسیله بازرگانی و سوداگری است . جمعی دیگر در مخالفت با این نظر برآنند که پول چیزی بر ساخته و اعتباری است . زیرا اگر کسانی که آن را به کارمی برند از رواجش بیندازند دیگر ارزشی نخواهد داشت .


ارسطو- کتاب سیاست قرن چهارم پیش از میلاد


بازار سرمایه در ایران یک بازار ناشناخته است و در این بازار روزانه هزاران سرمایه گذار پول خود را به امید دستیابی به ثروت بیشتر سرمایه گذاری می نمايند در این میان برخی به هدف خود دست می یابند و برخی ديگر سرمایه خود را از دست می دهند.


بازده سهام یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین سرمایه گذاری است .


افراد حقیقی و حقوقی با انگیزه های مختلف سرمایه گذاری می کنند ، اما به دست آوردن سود و افزایش ثروت در نهایت هدف مشترک تمامی سرمایه گذاریها می باشد .

دلیل انتخاب موضوع:


1- کمی اطلاعات در این زمینه و جستجو و تلاش برای به دست آوردن منابع لازم


2- بررسی شناخت ارتباط بین سود هر سهم و بازده سهام


3-


4- به دلیل اهمیت داشتن موضوعمواد و ملزومات برای تحقیق :


1- رجوع به کتابخانه ها و استفاده از : مجلات، نشریات ، کتابها و پایان نامه ها


2- رجوع به سایتها


3- رجوع به سازمان بورس اوراق بهادار
مطالب دیگر:
📎دفترچه راهنمای استخدام قوه قضاییه در سال 96📎کتاب حقوق سازمان های بين المللی📎لیست شماره های تلگرامی📎دانلود نمونه سوالات کارگر عمومی اسکلت ساز درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگر برق ساختمان درجه 3 اسکن برگه آزمون با پاسخنامه 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگر بنای سفت کاردرجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگرسنگ کار درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎مجموعه کتاب تاریخ ایران باستان📎دانلود نمونه سوالات قالی بافی درجه 2اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگر کاشی کار درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگرگچ کار درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگر لوله کشی گاز درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎دانلود نمونه سوالات کارگر لوله کشی و ئصاب وسایل بهداشتی درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎The Role of The Internet of Things in Energy Management نقش اینترنت اشیا در مدیریت انرژی📎دانلود نمونه سوالات کارگرنقاش ساختمان درجه 3 اسکن برگه آزمون 97/02/21📎تحقیق درباره اندازه گیری مواد افزودنی در شیر 10ص📎تحقیق درباره اندازه گیری هدایت الکتریکیEC خاک 0745📎تحقیق درباره اندازه گيري بار الکترون توسط ميليکان📎تحقیق درباره اندازه گيري زمين📎تحقیق درباره اندازه گيري سرب در مواد آرايشي 30 ص📎تحقیق درباره اندازه گيري كار يا كارسنجي📎تحقیق درباره اندازه گيري محل و تهيۀ نقشۀ پايه 19 ص📎تحقیق درباره اندازه گيري مقاومت به روش پل و تستون و پل تار.📎تحقیق درباره اندازه گيري مقاومت به روش پل و تستون و پل تار📎تحقیق درباره اندازه گيري و ارزشيابي آموزشي 18 ص